SSŠŠ ELBA v Prešove

SSŠŠ ELBA v Prešove

vznikla v roku 2006 a odvtedy dosahuje so športovou mládežníckou elitou pekné úspechy nielen na republikovej, ale aj na európskej a svetovej úrovni.

celý článok

Kompas - Bedminton

Kompas - Bedminton

Bedmintonový klub Lokomotíva Košice vznikol v roku 2002 ako pokračovateľ badmintonového oddielu TJ Lokomotíva Košice. Je účastníkom I.ligy zmiešaných družstiev a vychováva hráčov a hráčky všetkých vekových kategórií od 9 rokov až po dospelých.

celý článok

Stredná športová škola Košice

Stredná športová škola Košice

Zmena je progres a rast, už sme boli Internátna športová škola, Osemročné športové gymnázium, Športové gymnázium a teraz sme Stredná športová škola. Iné názvy no to isté srdce.

celý článok

Dnešný program vysielania

Gratulujeme novým majstrom Slovenska v motokrose!

 

Šenkvice 5.10.2019: Daždivé finále v Šenkviciach prinieslo mnoho emotívnych momentov a definitívne rozhodlo o majstroch Slovenska pre sezónu 2019. M-Cross klub Šenkvice opäť ukázal, že finálové podujatia vie pripraviť na vysokej úrovni, a tak sa tituly rozdávali jedna radosť. Kráľovskú MX OPEN dobil podľa očakávaní rakúsky pretekár Lukas Neurauter z Osička MX teamu a získal k tomu aj sľúbený automobil Ford Focus za prvenstvo v superfinálových jazdách. MX2ku si v dramatickom finále nakoniec ukoristil Čech Martin Krč z BUKSA Ados KTM teamu. Šenkvické finále rozhodlo nielen o víťazovi MX2 Junior, ktorým sa stal Slovák Samuel Struk z Mitterback racing teamu, ale aj o majstrovi kategórie MX Junior 125, z ktorého sa teší český jazdec Tomáš Švirák z Motosport Chýnov v AČR.

Finálové Holeshoty v Šenkviciach

 711 Shop Zone – online shop a predajňa v Hornej Strede odmeňovala tých najrýchlejších na štarte počas celej sezóny a zároveň vznikol aj celosezónny rebríček top štartov. V Šenkviciach to bol  Filip Neugebauer Osička MX teamu, ktorý si vzal holeshot v prvej jazde a stal sa tak so štyrmi holeshotmi celkovo, najúspešnejším štartérom sezóny pre kategórie MX OPEN/MX2. V druhej jazde skóroval Tomáš ŠimkoPB Racing, pre ktorého to bol druhý holeshot sezóny. V rámci juniorských štartov bol dvakrát prvý v prvej zákrute Jiří Matějec z HT Group, ktorý si s celkovo šiestimi holeshotmi v sezóne udržal prvenstvo v rebríčku.  Najšikovnejším štartérom superfinále bol opäť Tomáš Šimko, no v sezónnom rebríčku drží vedúce miesto Lukas Neurauter.

 

Lukas Neurauter (MX OPEN) a Martin Krč (MX2) sa stali úradujúcimi majstrami Slovenska v motokrose

Síce bez holeshotov, ale aj tak od prvého kola vo vedení v obidvoch finálových jazdách. Reč je o suverénnom Lukasovi Neurauterovi z Rakúska, ktorého sme si na slovenských podujatiach mohli vychutnávať vďaka Osička MX teamu. Jeho tímový kolega, Filip Neugebauer ukázal krásnu prvú jazdu za chrbtom Neurautera na druhom mieste, avšak druhá mu nevyšla, a tak mu Šenkviciach tesne ušiel stupeň víťazov. Body za druhé a štvrté miesto stačili Neugebauerovi na to, aby sa stal vicemajstrom Slovenska. Pre Tomáša Šimka z PB Racing boli Šenkvice vydareným podujatím, z ktorého si bral strieborný pohár, a celkovo má v sezóne bronz.

 

V MX2ke bolo treba v Šenkviciach poriadne zabojovať, keďže bodové rozdiely boli tesné a malo sa rozhodnúť o majstrovi. Martin Krč z BVKS Ados KTM teamu so  Šimonom Joštom z Osička MX teamu sa postarali o dramatické finále v ktorom najprv zvíťazil Jošt a Krč mu to v druhej jazde oplatil. Za Šenkvice tak mali obaja zhodný počet bodov. Martin Krč mal v sezóne bodový náskok, a preto sa z neho stal zaslúžený majster Slovenska v kategórii MX2, zatiaľ čo Jošt bral vicemajstrovský titul. Jonášovi NedvěďoviORION Racing teamu sa v Šenkviciach nedarilo najlepšie a získal až piate miesto, body za sezónu mu však priniesli tretie miesto celkovo.

 

 

 

Juniorskými majstrami Slovenska sú Samuel Struk (MX2 Junior) a Tomáš Švirák (MX Junior 125)

Medzi Juniormi boli súboje o titul ešte vyhrotenejšie. Majstrom sa mohol stať buď Jiří Matějec z HT Group, alebo Samuel Struk z Mitterback Racing teamu. Hneď v prvej jazde dostal Struk defekt a do cieľa prišiel až na 10. mieste, zatiaľ čo Matějec zvíťazil. Karty ešte viac zamiešala druhá jazda, kde skončil Struk na druhom a Matějec až na štvrtom mieste. Šenkvické pódium obsadili MX2 Juniori takto: Prvý Matějec, druhý Hendrych, tretí Tomala a Struk až štvrtý. Po zrátaní bodov za sezónu sa stal majstrom Slovenska Samuel Struk s tesným, len dvojbodovým náskokom pred Jiřím Matějcom a trojicu doplnil Košičan Jaroslav Dubóci zo Ford Szilcar racing teamu.

Juniori na motocykloch s kubatúrou 125ccm majú svojho majstra, ktorým sa stal Tomáš Švirák z Motosport Chýnov v AČR. Keďže sa v sezóne zúčastnil na všetkých piatich kolách seriálu MX OPEN, bodovo mu nestačil jeho rival Martin Venhoda z Motokrosovaskola.cz, ktorý vynechal prvé podujatie vo Veľkých Uherciach. V Šenkviciach vyhral Venhoda obidve finálové jazdy, druhý bol Adam Maj a tretím Švirák.

Automobil za superfinále získal Lukas Neurauter aj bez štartu v Šenkviciach

V Šenkviciach patrila posledná jazda dňa superfinále. Lukasa Neurautera by ste ale na štarte hľadali márne. Jeho body za sezónu stačili na to, aby bol neohrozeným majiteľom automobilu Ford Focus, ktorý bol sľúbený ako odmena pre celosezónneho šampióna, aj bez účasti na poslednom superfinále sezóny.  V Šenkviciach vyhral Tomáš Šimko (MX OPEN), druhý bol Petr Bartoš (MX OPEN) a tretí Jakub Hruška (MX OPEN). Najrýchlejším superfinálovým juniorom bol Matúš Tomala (MX2 Junior) na 5. mieste.

 

Veteráni MX4 a MX4+

Samé víťazné finálové jazdy v sezóne má za sebou Martin Žerava (CZE) z KRTZ Motorsport, ktorý si tak právom vyslúžil titul Majstra Slovenska v kategórii MX4. Menej jednoznačná situácia bola u superveteránov MX4+. Kvôli počasiu išli veteránske kategórii iba jednu finálovú jazdu, ktorú vyhral Peter Pipich (SVK) a celkovým víťazom sezóny sa stal Roman Majer (CZE). 

 

 

Viac info o seriály MX OPEN na www.mxopen.sk / FB: https://www.facebook.com/MXOPENSK/,  Instagram: @mxopensk

Kompletné výsledky MX OPEN: http://www.smf.sk/motocross-vysledky/

 

Autor článku: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto: Radek Lavička (http://www.radeklavicka.cz/)

Rss


zobraziť RSS kanály

 

Hitparáda

Športovec roka 2018

  1. Anastasia Kuzminová, biatlon
  2. Peter Sagan, cyklistika
  3. Zuzana Rehák Štefečeková, športová streľba
  4. Petra Vlhová, lyžovanie
  5. Matej Tóth, atletika
  6. Erik Varga, športová streľba
  7. Alexander Slafkovský, vodný slalom
  8. Paulína Fialková, biatlon
  9. Marek Hamšík, futbal
  10. Henrieta Farkašová, lyžovanie

zobraziť celý rebríček

 

Facebook

 
Nase tipy

Kurzový lístok

Denný kurzový lístok ECB 05.06.2020
  CZK 1€ = 26,589
  USD 1€ = 1,133
  HUF 1€ = 344,62
  PLN 1€ = 4,443
  GBP 1€ = 0,894
 Kompletný kurzový lístok
 
 
Stránku vytvoril www.eurosite.sk
design: MassMedia