V lete sme na vode a pod slnečným žiarením, v zime si užívame zasnežené svahy a ľadové plochy.

Voľná jazda

pravidelný spravodajský servis, sumárne informácie, športové rubriky, športový kalendár, či servis pre tipujúcich

• 15:00 - 16:00 hod.

• 16:00 - 20:00 hod.

pozvánky na podujatia, reportáže, živé vstupy, zaujímaví hostia, spravodajstvo, výsledkový servis, publicistika a súťaže

• 20:00 - 21:00 hod.
    Voľná jazda

• 21:00 - 22:00 hod.

• 22:00 - 23:00 hod.

• 23:00 - 00:00 hod.

Poznáme motokrosových majstrov Slovenska

ŠENKVICE 3.9.2017:  Veľké finále päťdielneho seriálu MX OPEN - Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose, sa konalo v Šenkviciach v prvú septembrovú nedeľu. Súboje to boli napínavé, pretože pred podujatím nebolo ani v jednej kategórii jasné, kto sa stane majstrom. V štyroch hlavných kategóriách si víťazstvo vybojovali Slováci, ktorý sa presadili v neľahkej konkurencii jazdcov zo všetkých okolitých štátov. Tomáš Šimko (PB Racing Team) si vybojoval titul Majstra Slovenska v MX OPEN, keď siv Šenkviciach zobral 42 bodov za druhé a tretie miesto. V oboch finálových jazdách zvíťazilBence Szvoboda (HTS team) z Maďarska. Majstrom v MX2 sa stal Richard Šikyňa (MX Slovakia), v MX2 Junior Jozef Posluch (711 Popper MX Team) a v MX 125 Junior Samuel Struk (ESX Media).

FOX holeshot kings

Najlepšie štartujúcimi jazdcami, tzv. holeshot kings sa stali: Richard Šikyňa v MX2, ktorý získal holeshot celkovo tri krát a po tri holeshoty majú na konte aj jazdci z MX OPEN a to Marek Sukup Bence Szvoboda. FOX holeshot prémiu od 711 shop zone - distribútora značky FOX na Slovensku, si teda rozdelia títo traja menovaní jazdci. Gratulujeme.

MX OPEN

Bence Szvoboda (HTS team) po holeshote v prvej finálovej jazde pred seba už nikoho nepustil. Boli to prvé preteky, na ktorých osedlal 450tku a aj v druhej jazde sa po holeshote Mareka Sukupa dostal hravo dopredu. Na druhom mieste skončil majster Slovenska, Tomáš Šimko (PB racing team) a tretiu priečku obsadil Filip Neugebauer (Osička MX team).

Vicemajstrom Slovenska v MX OPEN sa stal Marek Sukup a tretím v priebežnom hodnotení sezóny bol Václav Kovář (HT Group Racing Team).

MX2

Aj keď mal Richard Šikyňa (MX Slovakia) značný bodový náskok, priniesli finálové jazdy napätie a pekné súboje medzi ním a Martinom Kohútom, ale aj nepríjemný pád, ktorý Riša stál monokel a celkovo tretie miesto. Bodov na zisk titulu mal však dosť a tak sa môže tešiť z oslovenia slovenský majster v motokrose a suverénny holeshot king. Tomáš Kohút, víťaz zo Šenkvíc, nastúpil do rozbehnutého vlaku až v polke sezóny vo Sverepci, a tak mu body stačili iba na piate miesto v rebríčku hodnotenia sezóny. Denis Poláš sa stal vicemajstrom a tretie miesto v sezóne 2017 patrí Šimonovi Joštovi (Osička MX team).

MX2 Junior

Kategóriu jazdcov do 21 rokov si v Šenkviciach podmanil Čech Pavel Dvořáček, ktorý sa na podujatí MX OPEN objavil po prvý krát v sezóne. Aj napriek tomu, že si zobral plný počet bodov, neohrozilo to pozíciu Jozefa Poslucha (711 Popper MX team), ktorý už po prvej jazde, v ktorej prišiel do cieľa druhý, oslavoval zisk titulu majstra Slovenska. V druhej finálovej jazde odsunul Jaroslav Antalič (MZ Racing MX team) Poslucha až na tretie miesto a takto vyzeral aj stupienok víťazov.

Vicemajstrom v MX2 Junior sa stal Jaroslav Antalič a tretím miestom sa pýšil Jaroslav Dubóczi (Ford Szilcar Racing).

MX Junior 125

Víťazstvo zo Šenkvíc si síce odniesol Norber Klausz, majstrom Slovenska sa však stal druhý Samuel Struk (ESX Media). Z titulu vicemajstra Slovenska sa tešil český jazdec, Erik Švidra (Dirtbikes Racing team Opava) a tretím v priebežnom hodnotení sezóny bol Márk Harcsa (MZ racing MX team).

MX4 , MX4+

Ivan Černý (Orion Racing Team) si potvrdil svoju pozíciu lídra priebežného poradia aj v Šenkviciach, a to už iba podčiarklo jeho zisk majstrovského titulu v kategória pánov od 40 do 50 rokov, MX4. Vicemajstrom sa stal Vladimír Preis (PB Racing Team) a tretím bol Zoltán Vörös.

Medzi pánmi po päťdesiatke, MX4+, opäť zvíťazil Čech Petr Dokoupil (KRTZ team), ktorý počas celej sezóny neprehral ani jedinú rozjazdu. Stal sa tak suverénnym majstrom Slovenska v tejto kategórii. Celú sezónu mu na chrbát pozeral vicemajster Slovenska MX4+, Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) a tretím s najvyšším počtom bodov bol Bohdan Růžička (144 b.)

Majstrom gratulujeme a promotér ESX media sa teší znova o rok.

Autor ts: Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto: Radek Lavička